Otwarte warsztaty naukowe „DNA - encyklopedia życia" 2010
9 - 11 kwietnia w Warszawie
W ursynowskim kampusie Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego odbędzie się trzecia edycja otwartych warsztatów naukowych "DNA - encyklopedia życia". Wydarzenie objął patronatem JM Rektor Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego prof. Alojzy Szymański. W programie przewidziano serię wykładów popularnonaukowych prowadzonych przez znanych naukowców, które przybliżą tematykę biotechnologii i nauk biomedycznych każdemu z odwiedzających. Ciekawi świata będą mogli sami uczestniczyć w pokazowych eksperymentach, a także wygrać atrakcyjne nagrody.
16 kwiecień w Szczecinie
Szczecińskie Warsztaty DNA odbędą się podczas Dni Otwartych Wydziału Biotechnologii i Hodowli Zwierząt Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego. W programie są wykłady popularnonaukowe, pokazy, eksperymenty, wystawa pająków i skorpionów, konkurs z nagrodami.
Dwa dni - 16 i 17 kwiecień - w Lublinie
Warsztaty „DNA - encyklopedia życia" skierowane są do wszystkich żądnych wiedzy i ciekawych świata. Stanowią znakomitą okazję, aby przeniknąć w świat cząstek i molekuł, które tworzą życie. 16 kwietnia w Auli A Wydziału Chemii UMCS odbędą się wykłady naukowców z lubelskich uczelni oraz debata dotycząca przyszłości nauki. Drugiego dnia (17.04.) w laboratoriach Uniwersytetu Przyrodniczego oraz Wydziału Biologii i Nauk o Ziemi UMCS odbędą się interaktywne warsztaty, na których będzie się prezentować również Uniwersytet Medyczny.
17 kwietnia We Wrocławiu na Rynku
Warsztaty "DNA-encyklopedia życia" po raz drugi we Wrocławiu są organizowane wspólnie przez studentów biotechnologii wyższych uczelni, a Prezydent Wrocławia uhonorował je swoim patronatem. Warsztaty odbędą się w powstałym z tej okazji miasteczku biotechnologicznym z szeregiem tematycznych stoisk. Stworzy ono okazję poznania atmosfery pracy w laboratorium, dowiedzenia się, które produkty żywnościowe obecne codziennie w naszych domach są efektem procesów biotechnologicznych, zobaczenia prostych, ale niesamowitych pokazów izolowania kwasu DNA z pomidora lub kiwi i wiele innych. Nie zabraknie konkursów z nagrodami. Przygotowano również plakaty popularnonaukowe, które w sposób łatwy i ciekawy przedstawią między innymi: różne rośliny i cele ich modyfikacji genetycznej; rolę, jaką badanie DNA odgrywa w kryminalistyce; czym jest i jakie ma znaczenie czerwona biotechnologia.
W Gdańsku - też 17 kwietnia
Gdańskie Warsztaty DNA, dzieło Koła Naukowego BIO-MED (działającego przy Międzyuczelnianym Wydziale Biotechnologii UG i gdańskiego Uniwersytetu Medycznego) oraz Koła Studentów Biotechnologii (przy Wydziale Chemicznym PG), przybliżą wiedzę o biotechnologii wykładanej na tym kierunku w uczelniach Trójmiasta. W budynkach Politechniki Gdańskiej będzie można zobaczyć wiele interesujących rzeczy, którymi biotechnolodzy zajmują się na co dzień (np. izolację DNA), a na licznych stoiskach informacyjnych poszerzyć swoją wiedzę o tej dyscyplinie nauki.
Więcej - http://www.dna.assb.pl/